​​​​​​​VALİ TRAKTÖRE BİNDİ MISIR HASADI YAPTI

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Silajlık Mısır Hasadında Çiftçilerle Bir Araya Geldi.

​​​​​​​VALİ TRAKTÖRE BİNDİ MISIR HASADI YAPTI
Editör: Söyler Haber
25 Eylül 2022 - 11:18


VALİ VAROL, TRAKTÖRE BİNDİ MISIR HASADI YAPTI

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Silajlık Mısır Hasadında Çiftçilerle Bir Araya Geldi.

Vali Dr. Osman Varol; İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen ve Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Engin ile birlikte Merkeze bağlı Hacısefer köyünde silajlık mısır hasadına katıldı.

Vali Dr. Osman Varol, hasadın ardından basın mensuplarına verdiği röportajda; son iki yılda İl Özel İdaremiz üzerinden ürün çeşitliliğini sağlamak amacıyla ciddi teşvik ve destek politikaları yürütüldüğünü, şu an hasadı yapılan silajlık mısır üretimi için 250 çiftçiye 5000 dekarlık alan için %80 hibe desteği sağlandığını, danelik mısırda ise 100 çiftçiye 2500 dekarlık alan için destekte bulunulduğunu ve toplamda 10.600 dekarlık alanda silajlık mısır 5000 dekarlık alanda dane mısır ekildiğini, dolayısıyla toplam ekili alanların yarısının İl Özel İdaremiz vasıtasıyla verilen desteklerle ekildiğini  belirtti.

Vali Varol; İlimizin tarımsal alanda büyük bir potansiyele sahip olduğunu, bu nedenle ürün çeşitliliğini sağlamak için çiftçimize bir şekilde cesaret vermek ve öncülük etmek gerektiğini, bu noktada da Valiliğimizin üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmek için ciddi gayretler gösterdiğini ve göstermeye de devam edeceğini belirtti.
 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum