Doğubayazıt'tan Kars'a İyilik Yolculuğu

​​​​​​​Doğubayazıt Kaymakamlığı ve Kızılay Şubesi’nin Doğubayazıt’tan Kars’a İyilik Yolculuğu

Doğubayazıt'tan Kars'a İyilik Yolculuğu
Editör: Söyler Haber
02 Haziran 2024 - 14:12 - Güncelleme: 02 Haziran 2024 - 14:19


Doğubayazıt Kaymakamlığı ve Kızılay Şubesi’nin Doğubayazıt’tan Kars’a İyilik Yolculuğu

Doğubayazıt'ta uzun yıllardır eşinden ayrı yalnız yaşayan ve kendisi de hasta olan Emine Kanat, 28 yaşındaki zihinsel engelli kızını, bakamadığı için 4 yıl önce Kars Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde bulunan bakımevine teslim etmişti.

Maddi durumu iyi olmayan ve hasta olan Emine Kanat, tek başına 4 yıldır Kars'a gidip kızını görememekteydi, bu sebepten dolayı Türk Kızılay Doğubayazıt Şubesine giderek Kemal Şahin'den kızını görmesi için destek istedi.

Yapılan görüşmelerin ardından Emine Kanat, Doğubayazıt Kaymakamlığı’nın katkısıyla Kızılay çalışanları ile beraber Kars'a gitti. Kars Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde zihinsel engelli kızıyla görüştürülen anne Emine Kanat, kızı ile bir süre beraber vakit geçirdikten sonra Kızılay ekibiyle Doğubayazıt'a döndü.

Doğubayazıt Kızılay Şubesi Müdürü Kemal Şahin yaptığı açıklamasında; İlçemizde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bu gibi durumlarla da ilgilendiklerini, teyzemiz Emine Kanat, bize çocuğunu yıllardır görmediğini söyledi. Bizlerde bu isteğine kayıtsız kalamazdık. İlçe kaymakamlığımız ve Kızılay Doğubayazıt Şubesi olarak teyzemizi ekiplerimiz ile beraber Kars'a gönderdik.  Anne ve çocuk görüştürüldü. Bu önemli ve anlamlı işlerde bulunmak bizler için asli bir görevdir”. dedi

Kızılay Doğubayazıt Şubesi çalışanı Songül Han, Kars Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamasında; Doğubayazıt Kaymakamlığı ve Kızılay Şubesi’nin “Doğubayazıt’tan Kars’a İyilik Yolculuğu” teyzemiz bize çocuğunu yıllardır görmediğini söylerken bu isteğine kayıtsız kalamadık. Doğubayazıt İlçe Kaymakamımız ve Kızılay Doğubayazıt Şubesi aracılığıyla bugün sevgili annemizi Kars’a getirip çocuğuyla görüştürdük. Bu önemli ve anlamlı olan işlerde bulunmak bizler için de gurur verici bir görevdir. İyi ki Kızılay var”. dedi


Emine Kanat, 4 yıldır göremediği kızıyla bir araya geldiği için çok mutlu olduğunu, Doğubayazıt Kaymakamı Murat Ekinci ve Kızılay Doğubayazıt Şube Müdürü Kemal Şahin ve çalışanlarına teşekkür etti.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum