BİR KAYMAKAM BEKLİYORUZ!...

Doğubayazıt Bir Recep Yazıcıoğlu Bekliyor

BİR KAYMAKAM BEKLİYORUZ!...
Editör: Söyler Haber
26 Eylül 2022 - 21:09 - Güncelleme: 26 Eylül 2022 - 21:19


BİR KAYMAKAM BEKLİYORUZ!...

Doğubayazıt Bir Recep Yazıcıoğlu Bekliyor

İnsanoğlunun hayata ikinci başlangıç yeri olan, -Nuh (A.S)’ın şehri- tarihi ve kültür bakımdan “Kadim Şehir” olan ve her canlının Doğubayazıt’lı olduğundan yola çıkarsak, Doğubayazıt’lı Kaymakam Murat Ekinci, İlçene hemşehrilerimiz adına hoş geldiniz diyoruz.

Kaymakam bey Doğubayazıt halkı yıllardır bir umut ve bir bekleyiş içerisindedirler.

Doğubayazıt halkı olarak ilçemizde biriken sorunlarımız had safhadadır.

Çalışkanlığı ve halka yakınlığıyla görev yaptığı her il ve ilçede iz bırakan, ölümünün üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen halkın gözünde ve gönlünde bir kahraman olarak yer tutan, cennet mekân rahmetli Hamur eski Kaymakamı ve Erzincan Valisi RECEP YAZICIOĞLU gibi birini bekliyoruz.

 
 • Halkı ile bir olan, derdi ile dertlenen, neşesi ile neşelenen bir kaymakam bekliyoruz.
 
 • Doğubayazıt ilçesinde Tarım ve Hayvancılığı ön plana taşıyan, çeşitli projeler üreten bir kaymakam bekliyoruz.
 
 • İlçede projeleriyle eğitim seviyesini ve okullaşma aşamasında üst seviyelere taşıyacak, bir Kaymakam bekliyoruz.
 
 • İlçedeki müdür, amir ve yetkili kişilerinin vatandaşa öcü gibi bakan “Ali Kıran Baş Kesen” tavırları ve keyfi uygulamalarına son verecek bir Kaymakam bekliyoruz.
 
 • Kaymakamımız olarak Doğubayazıt halkını ve yöre insanını kardeş gibi gören, zengin fakir demeden bağrına basan, devletine, halkına küsmüş, teröre, uyuşturucuya, hırsızlığa, cinayete bulaşmış, yanlış yolda olanların Türkiye Cumhuriyeti’nin şefkatli eli ve bir baba yüreği ve merhameti ile kucaklayıp yanlış yolda olanları doğru yola taşıyan bir Kaymakam bekliyoruz.
 
 • İlçede devam eden hizmetleri daha hızlı şekilde devam ettiren, kültür ve turizme önem veren, Gürbulak sınır kapısının sıkıntılarını gidermek için yoğun bir çaba sarf eden, ilçe ekonomisini ivedi bir şeklide canlandırma yollarını arayan ve projeler üreten bir Kaymakam bekliyoruz.
 
 • Günün bir saatinde çat kapı Ayşe annemizin, Fatma ablamızın evlerine ziyaretler yapan, bir emekli kahvehanesinden tandır ekmeği, otlu peynir, sıcak tatlı çay ile vatandaşlarımız ile beraber kahvaltı eden, Mehmet dedenin, Ahmet amcanın sorununu dinleyerek yüreklerini okşayan bir Kaymakam bekliyoruz.
 
 • Ayda en az bir defa STK örgütleri ile görüşmeler yapan, muhtarlar ile güler yüzlü ve verimli toplantılar yapan, esnafın, işçinin, memurun, köylünün, dulun, yetimin, sorunlarını dinleyen ve çözüm üreten bir Kaymakam bekliyoruz.
 
 • İlçeye gelen her büyüğün etrafını saran yalan ve yanlış bilgiler veren, kendi çıkarları için şehrimizi bu kötü günlere layık gören içi kararmış çıkar, menfaat, rantçı gruplarından kurtaran ve onlara kulak tıkayan bir Kaymakam bekliyoruz.
 
 • Doğubayazıt ilçesinde görev süresi bittiğinde cennet mekân rahmetli bir ALİ GAFFAR OKAN bir RECEP YAZICIOĞLU gibi binlerin arkasından gözyaşı döktüğü, vatandaşın davul-zurna ve konvoylar eşliğinde veda etmesi varken, sessiz sedasız ayrılan bir Kaymakam istemiyoruz.

Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım.

SIDDIK SÖYLER
AĞRI DAĞI GAZETECİLER 
CEMİYETİ BAŞKANI

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 0 Yorum