Savcı Sayan, Ağrılılara seslendi! 'Fabrikana Sahip Çık'

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, il merkezinde faaliyet gösteren Tekstilkent’te yaşanan gelişmeler sonrasında çağrıda bulunarak ‘Ağrılılar Fabrikana Sahip Çık’ dedi.

Savcı Sayan, Ağrılılara seslendi! 'Fabrikana Sahip Çık'
Editör: Söyler Haber
12 Mayıs 2022 - 22:00 - Güncelleme: 12 Mayıs 2022 - 22:06Savcı Sayan, Ağrılılara seslendi! ‘Fabrikana Sahip Çık’

2018 yılında temeli atılan Tekstilkent, dünyaca ünlü markalar ürünlerini Ağrı’da üretmeye başladılar.

Eski Vali Süleyman Elban'ın başlattığı, yeni Vali Dr. Osman Varol’un ve Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın çabalarıyla bin bir zorluklarla kurulan fabrikalar, maalesef sendikal faaliyetler bahane edilerek kapatılmak isteniyor.


Bu faaliyetlerle Kapanacak olan fabrikalar, Ağrı'lı genç kızların, genç erkeklerin işsiz kalınması, terör ve uyuşturucu batağına bulaşılması için yoğun bir çaba harcanmaktadır.Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, il merkezinde faaliyet gösteren Tekstilkent’te yaşanan gelişmeler sonrasında çağrıda bulunarak ‘Ağrılılar Fabrikana Sahip Çık’ dedi.Bilindiği üzere Tekstilkent’te yaşanan sendikal faaliyetler sonrasında gelişmelerin olumsuz seyretmesi sonucunda işletme sahipleri faaliyetlerini kapatma kararı almıştı.

Başkan Sayan yaklaşık 10 bin kişinin geçiminin sağladığı fabrikanın kapanmaması için uzun süredir çaba halindeydi. Bu konuda Ağrılılardan da destek isteyen Başkan Sayan, sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi.

Giden ve şimdiki valimizin, bizlerin büyük çabalarıyla kurulan tekstil fabrikalarını sendikal faaliyeti bahane ederek kapatmak isteyen gruplar “gençler işsiz kalsın Silahlı askerimiz olsun” derdindeler biz idareciler ve Ağrılılar buna müsaade etmeyeceğiz. Ağrı fabrikana sahip
çık.
” dedi

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum