Kaymakam Murat Ekinci 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kaymakam Murat Ekinci 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Editör: Söyler Haber
24 Kasım 2023 - 19:20
Doğubayazıt Kaymakamı Murat Ekinci 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı 

Bizler için çok değerli olan, hepimizin şahsi tarihinde izleri bulunan, her zaman sevgiyle, saygıyla yâd ettiğimiz kıymetli öğretmenlerimizin bu güzel  ve anlamlı gününü hep birlikte kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Öğretmenler! Yeni  nesli, Cumhuriyetin özverili öğretmen ve eğitmenleri sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özverinizin derecesiyle uygun olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu kalite ve yetenekle yetiştirmek sizin elinizdedir.” diyerek, öğretmenlerimizin sorumluluğunu en net biçimde ortaya koymuştur.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, büyük fedakarlık ve özveri göstererek şefkat ve merhametli bireyler olarak yetiştiren öğretmenlerimiz, hiç şüphesiz her türlü takdir üzerindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.


Murat Ekinci
Doğubayazıt Kaymakamı

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum