İTFAİYE VE KURTARMA ARACININ ALINMASINA HDP TARAFINDAN RED OYU

İTFAİYE VE KURTARMA ARACININ ALINMASINA HDP TARAFINDAN RED OYU
Editör: Söyler Haber
09 Ocak 2021 - 19:10 - Güncelleme: 11 Ocak 2021 - 16:11

İTFAİYE VE KURTARMA ARACININ ALINMASINA HDP TARAFINDAN RET OYU

Doğubayazıt Belediyesine Araç Alımı

Doğubayazıt Belediyesi Ocak Ayı meclis toplantısında belediyenin ihtiyacı olan araçlarının alınması hususunda meclise gelen gündem maddeleri hakkında, HDP grup bşk v. Muhammed Çamlıbel mecliste gündem maddeleri üzerlerine yaptığı konuşmasında" Doğubayazıt Belediyesinin İtfaiye ve Kurtarma aracına ihtiyacı yoktur, bu araçların alımında kimlere rant sağlayacaksınız" dedi

Doğubayazıt Bağımsız Belediye Başkanı Yıldız Acar meclis başkanı olarak mecliste yaptığı konuşmasında " Doğubayazıt Belediyesinin acilen bir merdivenli itfaiye aracına vede bir kurtarma aracına ihtiyacı vardır. Bu araçların alınması elzemdir. Yüksek bir binada yangın olduğunda merdivenli bir itfaiye aracının müdahale etmesi lazım. Bir kaza olduğu zaman bir kurtarma aracının gitmesi lazım, bir kurtarma aracı bizde olmadığı için kaza yapan vatandaşlarımızı hastanelere yetiştiremediğimiz için yollarda ölüyorlar, merdivenli bir itfaiye aracımız olmadığı için vatandaşlarımızın evleri ve iş yerleri yangından kül oluyor, HDP grubu olarak aldığınız kararlar ile meclisin çalışmasını engellemektesiniz. Belediye olarak alacağımız araçlar ve yapacağımız hizmetler Doğubayazıt halkı içindir.".dediİtfaiye Müdürlüğüne; 1 adet merdivenli itfaiye aracı 1 adet kurtarma aracı, Fen İşleri Müdürlüğüne; 2 adet damperli kamyon 1 adet semitreyler 1 adet servis aracı, Temizlik İşler Müdürülüğüne; 1 adet 15 kişilik servis aracının alımı, mecliste yapılan oylamada HDP meclis üyeleri RED, AK Parti meclisi üyeleri EVET, Bağımsızlar EVET oyu kullanarak araclarının alınması hususunda HDP'nin verdiği RED oyu çokluğuyla aracların alımı RED edilmiştir.

Vatandaş diyorki; "Bizlerin oylarıyla % 86 ile Doğubayazıt Belediye seçimlerini kazan HDP Belediye Başkanı Yıldız Acar ve meclis üyeleridir. HDP'den ihraç edilen Belediye Başkanı Yıldız Acar ve HDP'den istifa eden 5 meclis üyesi ile beraber hareket edip belediyeyi yönetmektedirler. Doğubayazıt Belediye Meclisinde üye çoğunluğunu elinde bulunduran HDP meclis üyeleri, Doğubayazıt için çok önem arz eden konularda, meclise gelen gündem madde kararlarına istediğine evet istediğine red oyu kullanarak çok önemli hizmetlerin yapılmasınada engel olmaktalar. Daha önce Yıldız Acar ve grubu HDP grubu ile  beraber belediyeyi yönetiyorlardı, çıkarlar için ayrılan iki grup, Bağımsız Belediye Başkanı Yıldız Acar ve bağımsız üyeler ile HDP üyeleri arasındaki bu siyasi çekişmelerde Doğubayazıt halkı zarar görmektedir." dediler.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum