​​​​​​​DOĞUBAYAZIT CUMHURİYET BAŞSAVCISI BAHRİ YALÇINÖZ'E VEDA ZİYARETİ

Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz’e Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AK Parti Doğubayazıt Belediye Meclis üyesi Sıddık Söyler tarafından plaket takdim edildi.

​​​​​​​DOĞUBAYAZIT CUMHURİYET BAŞSAVCISI BAHRİ YALÇINÖZ'E VEDA ZİYARETİ
Editör: Söyler Haber
22 Temmuz 2023 - 12:49 - Güncelleme: 22 Temmuz 2023 - 13:04


DOĞUBAYAZIT CUMHURİYET BAŞSAVCISI BAHRİ YALÇINÖZ’E VEDA ZİYARETİ

Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AK Parti Doğubayazıt Belediye Meclis üyesi Sıddık Söyler, Manisa’nın Turgutlu ilçesine ataması yapılan Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz’e veda ziyaretinde bulundu.

Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz’e Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AK Parti Doğubayazıt Belediye Meclis üyesi Sıddık Söyler tarafından, ilçede yaptığı hizmetler ve Doğubayazıt halkına gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı plaket takdim edildi.

Doğubayazıt ilçesinde yaptığı üstün ve başarılı hizmetleri dolayısıyla halk tarafından sevilen ve saygı duyulan, Doğubayazıt’ın fahri hemşehrisi, Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz’ün ilçede ayrılıyor olması vatandaşlar arasında büyük bir üzüntü yarattı.

Doğubayazıt halkının kalbinden yer edinmiş 2001-2004 yılları arasında ilçede Başsavcı olarak görev yapan, 22 yıl geçmesine rağmen halk tarafından unutulmayan halen adil ve hoş görüsüyle isminden söz edilen, Doğubayazıt Adliye Sarayı gibi bir eseri yaptıran Enis Yavuz Yıldırım’dan sonra, 2021-2023 Doğubayazıt ilçesinde görev yapan Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz, Doğubayazıt halkı ile bütünleşmiş, derdi ile dertlenmiş, makamı her insana açık olan ve mekamına giden her vatandaşa kolonya, çay ve çikolata ikramında bulunan, Hz. Ömer adaletini düstur edinmiş ve hüküm etmeye çaba harcamış biri olarak bu halk sizi de unutmayacaktır.

Görev Süresi Yetmeyen ve Hayalini Gerçekleştiremeyen Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz!

Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz’ün yoğun çabaları sonucundan Doğubayazıt ilçesi Kaymakamlık malikhanesi ve Uçar sitelerinin arka tarafından bulunan 35 dönümlük yeri Doğubayazıt adliyesine kazandırdı. Buradan yeni bir adliye sarayı, adliye lojmanları, vatandaşlar ve adliye personeline açık ve kapalı otopark yapılması için resmi evrakların tamamlaması için yoğun bir çaba harcayan Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz, görev süresi içerisinde bu projelerini hayata geçirmesi ve Doğubayazıt ilçesinde bir eser bırakması en büyük hayaliydi.

Doğubayazıt ilçesinde verdiği talimatlar çerçevesinde çocuklarımızın başta uyuşturucu, terör, hırsızlık vb. suçlara bulaşmaması için yoğun bir mesai harcayan Bahri Yalçınöz, bu halkın genci, yaşlısı, kadını ve erkeği ile sizi asla unutmayacaktır.

Doğubayazıt Kadim bir şehirdir. Nuh Tufanı ardından insan oğlunun ikinci hayat başlangıcı olan Nuh Peygamberin şehridir. İnsanı mert, gönlü açık, bir adım gidene koşarak giden bir insan yapısı olan, ticari zekasıyla dünyanın her bölgesinde tacirlik yapan ve bu felsefeye sahip insanları ile mevcuttur. Doğubayazıt halkına şeffaf, dürüst, iyi niyetli, şefkatli yaklaşımlarda bulunan diğer bürokratlar gibi Başsavcı Yalçınöz, sizlerde bu halkın kalbinde yerinizi edindiniz.

Bu Halk Sizi Asla Unutmayacaktır.
Sizlerde Bu Halkı Asla Unutmayın.
Yolunuz ve Bahtınız Açık Olsun.

Sıddık Söyler
Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı
www.soylerhaber.com
www.agrihaberleri.net
Sitelerinin sahibi ve editörü. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum