BURSA'DA DOĞUBAYAZIT RÜZGARI ESTİ

BURSA'DA DOĞUBAYAZIT RÜZGARI ESTİ
Editör: Söyler Haber
08 Temmuz 2024 - 15:33 - Güncelleme: 08 Temmuz 2024 - 18:40
 
BURSA’DA DOĞUBAYAZIT RÜZGARI ESTİ

Bursa/Yıldırım Tapu Müdürü Enes Gezmiş’in kızı Rabi Gezmiş’in düğün ve nikah töreninde Doğubayazıt rüzgarı esti.

Doğubayazıtlı Enes ve Sariye Gezmiş kızı İnşaat Müh. Rabia Gezmiş, Yozgatlı Hakkı ve Dilek Başer oğlu İnşaat Müh. Emre Başer’in nikah ve düğün törenleri Bursa Özlüce Davet Altın Salonunda yapıldı.

Düğüne bürokrasi, STK, İş İnsanları, İstanbul, Bursa, Eskişehir, Manisa, Denizli ve çevre illerde yaşayan Doğubayazıtlı, Ağrılı, Yozgatlı ve çok sayıda dost, arkadaş, akraba ve Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sıddık Söyler'inde katılım sağladı düğün çok görkemli geçti.

Yıllarca Doğubayazıt ilçesinde Tapu Müdürlüğü yapan ve 10 yıl önce Bursa/Yıldırım ilçesine ataması yapılan ve yıllardır Bursa/Yıldırım ilçesinde Tapu Müdürlüğü görevini yürüten Enes Gezmiş kızı inşaat mühendisi Rabia Gezmiş’in düğünü, Doğubayazıt gelenek ve göreneklerine göre yapıldı.

Düğünden Notlar
Düğünden bir gün önce kız evinde kına gecesi yapıldı. Düğün sabahı kız evi önünde davul zurnalar eşliğinde site bahçesinde halaylar çekildi.

Bursa sokaklarında onlarca araç konvoyunda çalınan kornalar, davul zurna eşliğinde gelin alayı ile beraber Kürtçe parçalar eşliğinde düğün salonuna varıldı.

Düğün salonunda yapılan nikah töreninde nikah şahitleri; Bursa Vali Yardımcısı (Ağrılı) Şeref Aydın, Bursa/⁠Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, Bursa/Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ⁠İş insanı Ali Taşpınar ve İnşaat Mühendisi Fatih Akyüz ve davetliler huzurunda atılan imzalar ile genç çiftin nikahı kıyıldı.

Genç çiftlerin nikah akdi; Bursa/Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, tarafından yapıldı.

Bursa Vali Yardımcısı (Ağrılı) Şeref Aydın, Bursa/⁠Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, tarafından İnşaat Mühendisi Rabia Gezmiş ve İnşaat Mühendisi Emre Başer’e evlilik cüzdanları takdim edildi.

Nikah töreninde yapılan konuşmalarda genç çiftlere ömür boyu mutluluklar temennisinde bulunuldu.

Nikah töreni ardından davul zurna ve orkestra eşliğinde çalınan Kürtçe parçaları ile halaylar çekildi.

Takı töreni anons ile değil de zarf üslüne göre yapıldı. Takı töreni sonrası gelen davetlilere yemek ve pasta ikramı yapıldı.

Düğün çekilen halaylar eşliğinde gece saat 24 sularına kadar devam ederek günün anısına çekilen fotoğraflar ile son buldu.

Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti, www.soylerhaber.com www.agrihaberleri.net ailesi olarak genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

NOT; Düğüne katılan birçok hemşehrimizin resimleri elimize geçmediği için haberde yayınlayamadık özür diliyoruz. Elinde fotoğraf olan hemşehrilerimiz bize veya Enes Gezmiş  beye ulaşırsa haberimize ekleme yapabiliriz.

Sıddık Söyler
Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti
www.soylerhaber.com
www.agrihaberleri.net

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum