Söyler Haber – Doğubayazıt Haber, Ağrı Haber

SOYLU AĞRI’DA

SOYLU AĞRI’DA
Bu haber 20 Mart 2019 - 13:15 'de eklendi

SOYLU AĞRI’DA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Ağrı‘ya geldi. Cumhuriyet Caddesindeki toplu açılış töreni ve mitinge kaldı.

AK Partinin Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan için oy isteyen Süleyman Soylu “İçimi dökmeye geldim. Hani bazen içini dökmek istersin de ananın sinesine başını koyarsın ya bazen bir sevincini paylaşmak istersin. Bazen bir başarını, heyecanını paylaşmak istersin.

Yine ananızın o sıcak sinesine başınızı koyarsınız. Ben de sinemize başımı koymaya geldim. On yıllardır sıkıntı çekiyoruz. Bu coğrafyada, bir taraftan darbeler, her 10 yılda bir, bir taraftan ekonomik saldırılar, bir taraftan değerlerimize, kutsallarımıza el uzatmalar.

Bir taraftan her birimizi hakir görmeler, küçük görmeler. Diğer taraftan bu ülkenin ilerlememesi için, zenginleşmemesi için bu ülkenin önüne koyulan engeller, anarşizm, terörizm, yüzde 8’lik gecelik faizler, hastanelerde yoksun kalmalar, kendi devletin arabasına mazot, benzin alamayan bir devletten, 500 milyon dolar para için emeklilerin maaşını ödeyebilmek için IMF’nin kapısına giden bir Türkiye’ye kadar çok zorluklar çektik. Bu millet çok zorluklar çekti. Bu ülkede bir başbakan, bakanlar asıldı. Bu ülkede her 10 yılda bir darbe yapıldı” dedi.

Nike, Ortadoğu ve Avrupa’daki Tek Üretim Merkezini Ağrı’ya Kuruyor

ABD’li giyim firması Nike’ın Ortadoğu ve Avrupa’daki tek üretim merkezini Ağrı’ya kuracağı belirtildi. Nike,Ağrı’daki Tekstil kent projesi kapsamında Ortadoğu ve Avrupa’daki tek üretim merkezini Ağrı’ya taşıyor. 2 yılda 5 bin kişinin çalışması planlanan üretim merkezinde işlenen tekstil ürünlerinin ihracatı da Ağrı üzerinden gerçekleştirecek.

Marka, Ağrı Valiliğinin hibe olarak sunduğu fabrika binasında düşük enerji maliyeti avantajından yararlanıp ilk etapta Avrupa ve Ortadoğu’ya ardından da Afrika’ya ihracat gerçekleştirecek.

Üretim Nike’ın Türkiye’deki üreticisi Yeşim Tekstil ile birlikte hayata geçirilecek. Fabrikada nano teknolojik ürünlerin yanı sıra dünyada hızlı modaya uygun basic ürünlerin de üretimi yapılacak. Ağrı’da üç etaptan oluşacak Tekstil kent projesinin ilk etabı tamamlandı. 2019 sonbahar dönemine kadar 50 bin metrekarelik proje tamamlanmış olacak.

Programa Ağrı milletvekili Ekrem Çelebi,il teşkilatı,ilçe teşkilatları,belediye başkan adayları,il ve belediye encümen adayları yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

SÖYLER HABER

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!