Söyler Haber – Doğubayazıt Haber, Ağrı Haber

SAĞLIKTA ŞİDDETE HAYIR

SAĞLIKTA ŞİDDETE HAYIR
Bu haber 21 Mart 2019 - 9:30 'de eklendi

SAĞLIKTA ŞİDDETE HAYIR

Doğubayazıt’ta Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde 16 Mart günü sağlık çalışanları Sinan doğan ve Hilal emin Ağaoğlu uğradıkları saldırı sonucu darp edildiler.

Doğubayazıt’ta Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde 16 Mart günü sağlık çalışanları Sinan doğan ve Hilal emin Ağaoğlu uğradıkları saldırı sonucu darp edildiler.

Sağlık Sen Ağrı İl Başkanı Fevzi Mağal sağlıktaki bu şiddetlerin son bulması, sağlık çalışanlarına yapılan saldırılarda bir an evvel faillerinin hak ettikleri cezaları almalarını  Sağlık Sen olarak yapılan bir çağrımızdır.

Sağlık Sen Ağrı İl Başkanı Fevzi Mağal Doğubayazıt devlet hastanesi önünde sağlık çalışanlarıyla beraber bir basın açıklaması yaptı. Mağal yaptığı basın açıklamasında;

Artık yeter!!!

Sağlıkta şiddet sona ersin.

16 Mart günü Doğubayazıt Devlet Hastanesi çalışanlarımız Sinan Doğan ve Hilal Emin Ağaoğlu darp edildi..

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet hız kesmeden sürüyor.

Sağlık-sen uzun yıllardır sağlıkta yaşanan şiddet nedenleri,

Şiddete yönelik alınacak tedbirler hususunda kamuoyunu bilgilendirmektedir.

Üzülerek müşaade ediyoruz ki sağlıkta şiddet, sağlık hizmet sunumunun hemen tüm aşamalarında yaygın ve ciddi bir sorun haline gelmiştir.

Yapılan araştırmalar Türkiye geneli sağlık kuruluşlarında her gün yaklaşık 30 şiddet vakası yaşandığı belirtmektedir.

Özellikle Acil servisler şiddetin kol gezdiği, sağlık çalışanlarının kendini emniyette hissetmediği sağlık hizmetlerini güvenli ortamlarda veremedikleri yerler haline gelmiştir.

Bu sorun sağlık çalışanlarının can güvenliğini tehdit ederken aynı zamanda sağlık hizmeti sunumunu da engeller hale gelmiştir.

Arkadaşlarımız Sinan ve Hilal hanıma yapılan bu şiddet, Bu durum kabul edilebilir, katlanılabilir değildir.

Sağlık kuruluşlarında meslektaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için caydırıcı ve önleyici gerçekçi önlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Sağlık çalışanları vicdanı ve sorumlukları arasında görevlerini yaparken uğradıkları bu şiddet fazlasıyla yıpratmaktadır.

TEK İSTEĞİMİZ GÖREVİMİZİ HUZURLA, LAYIKIYLA YAPABİLMEKTİR

-Sağlık-sen olarak her an ölümle burun buruna gelen, hayat kurtarma mücadelesi verirken şiddete maruz kalarak bir yandan da hayatlarını kaybetme riskiyle görev yapan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişeliyiz.

2 sağlık çalışanımıza yapılan bu insanlık dışı davranışı kınıyoruz. Bu tür menfur olayları gerçekleştirenlerin yargı önünde hesap vermelerini büyük bir sabırsızlıkla beklemekteyiz. Doğubayazıt ilçemizdeki vatandaşlarımızın  daha iyi sağlık hizmeti alması adına fedakar bir biçimde görevini yapmakta iken şiddete uğrayan Sinan doğan ve Hilal emin Ağaoğlu’na yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, şiddete maruz kalan Doğubayazıt devlet hastanesi çalışanlarımıza ve diğer mağdur tüm sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Biz sağlık çalışanları saati, bayramı, hafta sonu olmadan ailelerinden fedakarlık yaparak büyük özveriyle çalışan dev bir aileyiz. İstatistikler sağlık çalışanlarının diğer meslek gruplarına göre 16 kat fazla şiddete uğradıklarını gösteriyor. Değerli ağrı halkı sizlerden biri olan sağlık çalışanlarımıza sahip çıkın.

Sağlık veren ellere zarar verilmez. Bu aymazlığa müsaade etmeyin. Gelin sağlıkta şiddeti birlikte durduralım. Bu sayılara bir yenisi eklenmeden haklarımızın korunmasını görevimizi tedirgin olmadan huzurla yapabilmek için halkımızla birlikte şiddetin her yerde son bulmasını temenni ediyoruz.

SÖYLER HABER

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!