Söyler Haber – Doğubayazıt Haber, Ağrı Haber

ÇİÇEKLER İLE KARŞILANDILAR

ÇİÇEKLER İLE KARŞILANDILAR
Bu haber 17 Mart 2019 - 2:07 'de eklendi

NEVRUZ TATİLİ İÇİN İRAN’LI TURİSTLERİN TÜRKİYE’YE GİRİŞLERİ BAŞLADI.

Nevruz tatillerini Türkiye’de geçirmek isteyen İranlı turistler Doğubayazıt Gürbulak Sınır Kapısından araçlar ile girişleri başladı.

Doğubayazıt Gürbulak Sınır Kapısına gelen Ağrı Valisi Süleyman Elban, önce İran tarafında bulunan İran’lı görevlilerin Nevruz Bayramını kutladı.

Nevruz tatili için Doğubayazıt Gürbulak Sınır Kapısından Türkiye’ye giriş yapan İran’lı turistler, Ağrı Valisi Süleyman Elban başkanlığındaki Türk heyetince çiçekler ve çikolatalar ile karşılandılar.

Bir grup İran’lı turist 12 günü resmi olmak üzere yaklaşık 20 günlük tatillerini geçirmek için araçları ile Doğubayazıt Gürbulak Sınır Kapısından ülkemize giriş yaptılar.

İranlı turistlerin asıl girişleri mart ayın 19 da başlayacak olması ve seyahatlerini Karadeniz ve Akdeniz bölgeleri olmak üzere yurdun birçok farklı yerlerinde yapmak istediklerini beyan ettiler.

Metin Okçu yönetimindeki Halk oyunları ekibi gösterisinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Elban, “Nevruz Bayramının Türkiye gibi birçok ülke için çok önemli bir bayram olduğunu söyledi. İran’ın da Nevruz Bayramında resmi tatil uyguladığını  belirten Elban, İranlılar özellikle bu tatilde ülkemizi tercih etmektedir. Biz de bizi tercih eden İranlı kardeşlerimize ülkemizde hoşça vakit geçirmeleri, iyi bir tatil yaparak ülkelerine sağ salim dönme dileklerimizi iletmek için geldik. Kendilerine hem iyi bayramlar, iyi yıllar dileklerimizi ilettik hem de bu güzel tatil dönemini rahat geçirebilmeleri için trafik kurallarını hatırlattık. Bu vesileyle İran’daki kardeşlerimiz başta olmak üzere herkesin Nevruz Bayramını ve bununla başlayacak yeni yıllarını kutluyorum.” dedi

Programa Ağrı Valisi Süleyman Elban, Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Zafer Engin, 1. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yücel Özel, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Harun Selim Budak, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özkan Yılmaz, AK Parti Doğubayazıt Belediye Başkan adayı Ertuğrul Eryılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konyar Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sıddık Söyler ile kurum müdürleri katılım sağladılar.

SÖYLER HABER

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!