Söyler Haber – Doğubayazıt Haber, Ağrı Haber

Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma’ya Mumyalanmış Kuş Hediye Edildi

Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma’ya Mumyalanmış Kuş Hediye Edildi
Bu haber 16 Mart 2020 - 15:54 'de eklendi ve Bu haber 120 kez görüntülendi.

DKMP İl Müdürü Mete Türkoğlu Iğdır Üniversitesine Mumyalanmış Kuşlar Hediye Etti

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Iğdır İl Müdürü Mete Türkoğlu, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı ziyaret ederek, Iğdır Üniversitesine mumyalanmış kuşlar hediye etti.

DKMP İl Müdürü Mete Türkoğlu, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Müdür Türkoğlu, Rektör Alma’yı ziyaretinde çeşitli nedenlerle ölmüş yaban kuşlarının mumyalarını da Iğdır Üniversitesine hediye etti. Müdür Türkoğlu’nun nazik hediyeleri için teşekkür eden Rektör Alma, mumyalanmış yaban kuşlarının Iğdır Üniversitesi Kültürel Mirası Koruma Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜMER) Müzesinde sergilenmesi talimatını verdi. DKMP İl Müdürü Mete Türkoğlu’nun ziyareti karşılıklı iyi niyet temennileriyle son buldu.

Müdür Türkoğlu’nun Iğdır Üniversitesine hediye ettiği mumyalanmış kuşlar, KÜMER Müzesinde sergilenecek.

Iğdır Üniversitesi Öğrencilerine Afet Bilinci Eğitimi Verildi

Iğdır Üniversitesi Iğdır Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümü öğrencileri ile Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü öğrencilerine Afet Bilinci Eğitimi verildi.

Iğdır Üniversitesi Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünde, Öğr. Gör. Çetin İzgi ve Iğdır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Şube Müdürü Burhan Çöllü ile Arama Kurtarma Uzmanları tarafından verilen eğitimle deprem ve doğal afetlere hazırlık konusunda öğrencilere bilgilendirmelerde bulunuldu. Afet bilinci eğitimi kapsamında; eğitime katılan bireylerin bulunduğu mekânda alabileceği temel önlemler ile afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmeleri ve bu öğrendiklerini de uygulamalarını sağlayıp, birey bazında kişiyi hazırlayarak aileler üzerinden toplumu hazırlamayı bunun sonucunda da afet farkındalığı yaratmak amaçlanmaktadır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!