Söyler Haber – Doğubayazıt Haber, Ağrı Haber

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ALMA’NIN ÇALIŞMALARI

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ALMA’NIN ÇALIŞMALARI
Bu haber 29 Şubat 2020 - 9:45 'de eklendi ve Bu haber 264 kez görüntülendi.

Rektör Alma Özel Mısra Göleli Bakım Merkezini Ziyaret Etti

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır kent merkezinde bulunan Özel Mısra Göleli Bakım Merkezini ziyaret etti. Özel Mısra Göleli Bakım Merkezi yetkilileriyle görüşen Rektör Alma, bakım evinde kalan yaşlı ve hastalarla da sohbet edip, hatırlarını sordu. Özel Mısra Göleli Bakım Merkezinde staj yapan Üniversitemiz öğrencileriyle de sohbet eden Rektör Alma, öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.

Özel Mısra Göleli Bakım Merkezi yetkilileri, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya nazik ziyaretleri için teşekkürlerini ilettiler.

Üniversite ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR’la Mesleki Eğitim Kursu Protokolü İmzaladı

Iğdır Üniversitesi ve Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Iğdır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile istihdam garantili mesleki eğitim kursu protokolü imzaladı.

Iğdır Üniversitesi ile Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında; Üniversitemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR ile istihdam garantili mesleki eğitim kursu açılması için protokol imzaladı. İmzalanan protokol uyarınca açılacak olan Davul Derisinden Aksesuar Yapma (Deri/Eşya Aksesuar İmal İşçisi) kursunda, teorik ve uygulamalı eğitim verilecek; ayrıca kursu başarıyla bitiren kursiyerler, İŞKUR tarafından işe yerleştirilecek. Şu an için 15 kişilik kontenjanı belirlenen kursun katılımcılarına, eğitimle ilgili zaruri masrafları için günlük 30 TL ödenecek; ayrıca, kurs süresince sigorta primleri İŞKUR tarafından yatırılacak.

Mesleki eğitim kursunun teorik ve uygulamalı dersleri, Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde gerçekleştirilecek.

Iğdır Tapu Müdürü Erol Usta’dan Rektör Alma’ya Nezaket Ziyareti

Iğdır Tapu Müdürü Erol Usta, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Iğdır Tapu Müdürü Erol Usta’yı makamında ağırlayan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Müdür Usta’nın ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Rektör Alma’nın misafirperverliği için teşekkürlerini ileten Müdür Usta ise, Iğdır Üniversitesinin Iğdır’daki tüm devlet kurumlarıyla yakın iş birliği içerisinde olduğunu belirtti. Rektör Alma, Iğdır Tapu Müdürü Erol Usta’ya görevinde başarılar dilerken; Müdür Usta’nın ziyareti, karşılıklı iyi niyet temennileriyle son buldu.

Üniversitemiz Öğrencisi İlkin İdris Aliyev Ürettiği Robotla Onur Belgesi Aldı

Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi İlkin İdris Aliyev, ürettiği robotla Azerbaycan Teknik Üniversitesinden onur belgesi almaya hak kazandı.

Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi İlkin İdris Aliyev, kendi üretimi olan ve 360 derece dönme kabiliyetine sahip robotla Azerbaycan Teknik Üniversitesi tarafından onur belgesine layık görüldü. Aliyev’in, cerrahi müdahalelerden önce göz takip verilerini sağlamak için tasarladığı robot kesintisiz bir şekilde güneşi izleyerek maksimum enerji elde etmeyi de başarıyor.

Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, onur belgesine layık bulunan öğrencilerini tebrik ederek yeni çalışmalarında başarılar diledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!