Söyler Haber – Doğubayazıt Haber, Ağrı Haber

BAKAN VARANK BİZDEN ERYILMAZ’A TAM DESTEK

BAKAN VARANK BİZDEN ERYILMAZ’A TAM DESTEK
Bu haber 10 Mart 2019 - 16:09 'de eklendi

 

BAKAN VARANK BİZDEN ERYILMAZ’A TAM DESTEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Doğubayazıt’ta Canlı Hayvan Pazarı’nın açılışını gerçekleştirdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank:” Huzur ve güven olmazsa maalesef yatırım, aş, iş olmuyor”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Doğubayazıt’a geldi.  Doğubayazıt’ta DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca yaptırılan Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarı’nda incelemelerde bulunan Bakan Varank, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yaptırılan Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarı’nın açılış kurdelesini kesti.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Bakan Varank, “her bölgenin, her şehrin, her ilçenin potansiyelini değerlendirerek, orada ekonomiyi yükseltmeyi ve en verimli yatırımları yapmayı hedefliyoruz. Modern hayvan pazarımızın resmi açılışını yaptık, kurdelesini kestik. DAP İdaresi Başkanlığımız, buraya 3 milyondan fazla kaynak ayırdı. Bu bölgede hayvancılık çok önemli. Hayvancılık yapan Doğubayazıtlı kardeşlerimiz modern hayvan pazarını kullanacak, buradan bol, bereketli, hayırlı kazançlar elde edecek. Doğubayazıt’ın hem hayvancılık hem de turizm anlamında müthiş bir potansiyeli var. Doğubayazıt’ımızın bu potansiyelini değerlendirmek istiyoruz. Bu kadim, güzel ilçemizi tüm dünyaya açmak istiyoruz. Ama bunun için burada huzur ve güvenin devam etmesi lazım. Huzur ve güven olmazsa maalesef yatırım, aş, iş olmuyor. Hem Doğubayazıt hem de Ağrı’mızda huzurun ve sükûnetin, yatırımların devam etmesini istiyoruz. AK Parti Doğubayazıt Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Eryılmaz da yanımızda. Hükümet olarak, şahsen Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak, Ertuğrul Bey’in bütün projeleriyle Doğubayazıt’a elimden gelen katkıyı vereceğim. Doğubayazıt’tan farklı bir tercih, doğru bir tercih bekliyoruz. İnşallah Doğubayazıtlı kardeşlerimiz, oyunu huzurdan, sükûnetten yana kullanır” dedi.

Bakan Varank, konuşmasının ardından gençlere 10 GB’lik internet paketi dağıtarak, beraberindekilerle Ağrı Dağı önünde fotoğraf çektirdikten sonra helikopterle Ağrı’ya geçti. Açılışa, Ağrı Valisi Süleyman Elban, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul, Doğubayazıt Kaymakamı Zafer Engin, AK Parti Doğubayazıt Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Eryılmaz, AK Parti il koordinatörü Nejdet Alparslan, AK Parti ilçe Başkanı Av. Mustafa Konyar, Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sıddık Söyler, AK Parti İlçe Yönetimi İl Genel Meclis adayları, Belediye meclis adayları ve vatandaşlar katılım sağladılar.

SÖYLER HABER

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!