Söyler Haber – Doğubayazıt Haber, Ağrı Haber

ADAYLARIMIZA DESTEK VERİN ANKARA’DA EL ELE VERECEĞİZ

ADAYLARIMIZA DESTEK VERİN ANKARA’DA EL ELE VERECEĞİZ
Bu haber 26 Mart 2019 - 11:08 'de eklendi

ADAYLARIMIZA DESTEK VERİN ANKARA’DA EL ELE VERECEĞİZ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti tarafında Dörtyol Kavşağı’nda düzenlenen mitinge katılarak, Ağrı’lı vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan’a Ağrı’da Yoğun sevgi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ahmedi Hani Hava Alanında Ağrı Valisi Süleyman Elban, Ak Parti Teşkilatı ve Askeri erkan ile karşıladı, kendisini karşılamaya gelen yerel kıyafetli çocuklarla fotoğraf çektirdi.

Ahmedi Hani Hava Alanında Mitin alanına doğru yola çıkan Erdoğan yoldaki vatandaşların sevi seli, çiçekler ve Ağrı ilimize hoş geldiniz REİS pankartları, sloganlar ile mitin alanına girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada” yapımı devam eden Ağrı şehir geçişi ve bağlantı yollarını bu yıl; Patnos-Malazgirt-Bulanık yolu, Ağrı-Doğubayazıt ayrımı Çaldıran yolu ve Taşlıçay-Diyadin ayrımı-Çaldıran ayrımı arasını seneye; Iğdır-Doğubayazıt yolu, Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos yolu, Köprüköy-Hınıs ayrımı, Karayazı-Elmalıdere-Tutak yolu, Kağızman-Tuzluca ayrımı, Cumaçay-Ağrı yolu, Küpkıran Köprüsü, Erciş-Patnos yolu ile Eleşkirt-Ağrı-Taşlıçay yolunu bir sonraki yıl tamamlayacaklarını aktardı.

Ağrı Havalananına yıllık 2,5 milyon yolcu kapasiteli terminal binası yaptıklarını ve havalananının yolcu trafiğinin 326 bini geçtiğini kaydeden Erdoğan, “Biz size efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik.

“Ağrı’yı ülkemizin en büyük et üssü yapacağız”

Ağrı’ya doğal gazı getirdiklerini belirten Erdoğan, şu anda 81 kentte ve 922 ilçenin yarısında doğal gaz olduğunu kaydetti. Erdoğan, bu yıl Eleşkirt, Patnos ve Taşlıçay’a, 2021 yılında ise Diyadin’e doğal gazın getirileceğini, Doğubayazıt Şafi Cami’nin, Ahmedi Hani Türbesinin ve İshak Paşa Saray’ının restorasyonlarını tamamlayarak hizmete aldıklarını aktardı. Ağrı’ya daha büyük hizmetler getireceklerini dile getiren Erdoğan şöyle konuştu: Ağrı’yı ülkemizin en büyük et üssü yapacağız. Tekstilde, Ağrı’yı bölgemizin en önemli üretim merkezi haline getireceğiz. Buradan tüm tekstilcilerimize bir mesajım var. Tekstilcilerimizi gözden çıkarmak bir yana özellikle Ağrı gibi yoğun istihdama ihtiyaç duyduğumuz bölgelerimizde ciddi teşviklerle desteklemeyi sürdüreceğiz. İnşallah şimdi uluslararası bir marka, Nike buraya geliyor, fabrikayı kuruyor ve 5 bin istihdam sağlayacak. Hala eksikler, yapılması gereken işler, yatırımlar yok mu? Elbette var. Bu eksikleri, AK Parti tamamlayabilir. 31 Mart’ta merkezde ve ilçelerde adaylarımızı desteklemenizi istiyorum unutmayın, yaparsa AK Parti yapar. Burada aday gösterdiğimiz belediye başkanlarımızla, Ankara’da bizler el ele vereceğiz. Ağrı’yı hedefleriyle buluşturana kadar bize durmak yok.” dedi

SÖYLER HABER

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!