Söyler Haber – Doğubayazıt Haber, Ağrı Haber

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
Bu haber 12 Mart 2019 - 22:06 'de eklendi

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 98.Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle Ahmedi Hani Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Doğubayazıt ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda günün anlam ve önemini belirten şiir, oratoryo ve slayt gösterimleri yapıldı.

Programa Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’n okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ahmedi Hani Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Olgun Öksüz tarafından yapıldı.

Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması, oratoryo ve slayt gösterimlerin yapılması ardında,12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü münasebetiyle Doğubayazıt M.E.M. tarafından düzenlenen İlkokullar, Ortaokullar ve Liseler arası şiir yarışmasında dereceye girenlere ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Zafer Engin, Tugay Komutanı Yücel Özel, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kemal Gül tarafından ödüller verildi. İlçede görevli Resim Öğretmenleri ve Öğrenciler tarafından yapılan resimler Konferans salonunda davetliler tarafından ilgi ile incelendi.

Törene katılan yetkililer tarafından bugünkü anma programını hazırlayan Ahmedi Hani Anadolu Lisesi başta Okul İdaresi, Öğretmenleri ve öğrencilerine ayrı ayrı teşekkürlerini ileten yetkililer günün anısında topluca bir fotoğraf çektirerek tören alanında ayrıldılar.

Törene ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Zafer Engin, Tugay Komutanı Yücel Özel, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kemal Gül, ilçe Emniyet Müdürü  Harun Selim Budak, ilçe AK Parti Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Eryılmaz, AK Parti İl Encümeni Mehmet Ertoğrul M.E.M. Yusuf Yardımcı O.A.B. Başkanı Sıddık Söyler, M.E.M. Şub. Müdürleri ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

SÖYLER HABER

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
error: Content is protected !!